GRLCS homepage

 
Arcade-Skins-Wallpaper.jpg

league STANDINGS

Bilgewater

RotM 5-0
HOG 4-1
G5 4-1
SLDIA 3-2
FLEX 3-2
MAX 3-2
HSG 1-4
GST 1-4
UCO 1-4
AVRM2 0-5

Shadow Isles

5-0 0AP
5-0 TLM
5-0 UxR
2-3 YJG
2-3 GMB
2-3 ST6
1-4 SNEK
1-4 RKO
1-4 OKLH
0-5 OSU

Platinum

4-0 SQD
3-1 SCHME
3-1 OGR
2-2 TMB
2-2 TNH
1-3 ITOWN
1-3 KOB5
0-4 GSM

DIAMOND

4-1 GGL
4-1 RotM
4-1 UR
3-2 TFT
3-2 IRON5
3-2 SNEK
2-3 SKY
2-3 THUMB
0-5 GU
0-5 UCO


match Schedules

BilgewateR

Week 1: Feb. 9-15
FLEX 0 vs G5 2
UCO 0 vs HSG 2
GST 0 vs MAX 2
RotM 2 vs AVRM2 0
SLDIA 1 vs HOG 2

Week 2: Feb. 16-22
FLEX 2 vs GST 1
HSG 0 vs RotM 2
HOG 2 vs G5 0
UCO 0 vs SLDIA 2
MAX 2 vs AVRM2 0

Week 3: Feb. 23-March 1
FLEX 2 vs MAX 1
AVRM2 0 vs UCO 2
G5 2 vs SLDIA 1
HSG 0 vs HOG 2
RotM 2 vs GST 0

Week 4: March 2-8
SLDIA 2 vs FLEX 1
HOG 2 vs AVRM2 0
MAX 0 vs RotM 2
UCO 0 vs GST 2
G5 2 vs HSG 0

Week 5: March 9-15
FLEX 2 vs HSG 1
GST 0 vs G5 2
UCO 0 vs RotM 2
MAX 2 vs HOG 1
SLDIA 2 vs AVRM2 0

Week 6: March 16-22
BYE

Week 7: March 23-29
UCO 0 vs FLEX 0
G5 0 vs MAX 0
HSG 0 vs AVRM2 0
SLDIA 0 vs GST 0
HOG 0 vs RotM 0

Week 8: March 30-April 5
AVRM2 0 vs FLEX 0
MAX 0 vs SLDIA 0
HOG 0 vs UCO 0
G5 0 vs RotM 0
HSG 0 vs GST 0

Week 9: April 6-12
FLEX 0 vs RotM 0
GST 0 vs HOG 0
HSG 0 vs SLDIA 0
AVRM2 0 vs G5 0
UCO 0 vs MAX 0

Week 10: April 13-19
FLEX 0 vs HOG 0
RotM 0 vs SLDIA 0
GST 0 vs AVRM2 0
HSG 0 vs MAX 0
UCO 0 vs G5 0

Quarterfinals: April 20-28
To Be Determined

Semifinals & Finals (LAN): May 4th
To Be Determined

Shadow Isles

Week 1: Feb. 9-15
SNEK 1 vs 0AP 2
ST6 0 vs TLM 2
UxR 2 vs YJG 0
RKO 2 vs OKLH 1
OSU 1 vs GMB 2

Week 2: Feb. 16-22
RKO 1 vs SNEK 2
YJG 2 vs GMB 0
OSU 0 vs TLM 2
OKLH 1 vs 0AP 2
ST6 0 vs UxR 2

Week 3: Feb. 23-March 1
TLM 2 vs SNEK 0
0AP 2 vs YJG 1
RKO 0 vs ST6 2
UxR 2 vs GMB 1
OKLH 2 vs OSU 0

Week 4: March 2-8
SNEK 0 vs YJG 2
TLM 2 vs RKO 0
0AP 2 vs GMB 0
OSU 0 vs ST6 2
UxR 2 vs OKLH 1

Week 5: March 9-15
OKLH 2 vs SNEK 0
OSU 0 vs UxR 2
GMB 2 vs ST6 1
RKO 0 vs 0AP 2
TLM 2 vs YJG 0

Week 6: March 16-22
BYE

Week 7: March 23-29
OSU 0 vs SNEK 0
OKLH 0 vs GMB 0
UxR 0 vs RKO 0
YJG 0 vs ST6
0AP 0 vs TLM 0

Week 8: March 30-April 5
SNEK 0 vs ST6 0
UxR 0 vs 0AP 0
TLM 0 vs OKLH 0
OSU 0 vs YJG 0
GMB 0 vs RKO 0

Week 9: April 6-12
GMB 0 vs SNEK 0
RKO 0 vs OSU 0
OKLH 0 vs YJG 0
UxR 0 vs TLM 0
0AP 0 vs ST6 0

Week 10: April 13-19
SNEK 0 vs UxR 0
ST6 0 vs OKLH 0
OSU 0 vs 0AP 0
TLM 0 vs GMB 0
RKO 0 vs YJG 0

Quarterfinals: April 20-28
To Be Determined

Semifinals & Finals (LAN): May 4th
To Be Determined

Platinum

Week 1: Feb. 9-15
OGR 1 vs SQD 2
KOB5 0 vs SCHME 2
TMB 2 vs GSM 1
ITOWN 1 vs TNH 2

Week 2: Feb. 16-22
KOB5 1 vs OGR 2
SQD 2 vs GSM 0
ITOWN 0 vs SCHME 2
TNH 0 vs TMB 2

Week 3: Feb. 23-March 1
BYE

Week 4: March 2-8
TNH 0 vs OGR 2
TMB 0 vs ITOWN 2
GSM 0 vs SCHME 2
KOB5 0 vs SQD 2

Week 5: March 9-15
OGR 2 vs TMB 0
TNH 2 vs SCHME 1
ITOWN 0 vs SQD 2
KOB5 2 vs GSM 0

Week 6: March 16-22
BYE

Week 7: March 23-29
OGR 0 vs ITOWN 0
TNH 0 vs GSM 0
TMB 0 vs KOB5 0
SQD 0 vs SCHME 0

Week 8: March 30-April 5
GSM 0 vs OGR 0
KOB5 0 vs ITOWN 0
TNH 0 vs SQD 0
TMB 0 vs SCHME 0

Week 9: April 6-12
BYE

Week 10: April 13-19
SCHME 0 vs OGR 0
SQD 0 vs TMB 0
TNH 0 vs KOB5 0
GSM 0 vs ITOWN 0

Quarterfinals: April 20-28
BYE

Semifinals & Finals (LAN): May 4th
To Be Determined

Diamond

Week 1: Feb. 9-15
TFT 1 vs SNEK 2
RotM 2 vs GU 0
UR 2 vs THUMB 1
UCO 0 vs IRON5 2
GGL 2 vs SKY 0

Week 2: Feb. 16-22
SNEK 2 vs GU 0
UR 2 vs TFT 1
RotM 2 vs IRON5 0
SKY 2 vs THUMB 1
GGL 2 vs UCO 0

Week 3: Feb. 23-March 1
SNEK 1 vs GGL 2
UCO 0 vs SKY 2
IRON5 2 vs THUMB 0
UR 0 vs RotM 2
GU 1 vs TFT 2

Week 4: March 2-8
SNEK 0 vs UR 2
IRON5 2 vs GU 0
TFT 2 vs SKY 0
GGL 2 vs RotM 1
UCO 0 vs THUMB 2

Week 5: March 9-15
SNEK 2 vs UCO 0
THUMB 2 vs GGL 1
RotM 2 vs SKY 0
IRON5 0 vs TFT 2
UR 2 vs GU 1

Week 6: March 16-22
BYE

Week 7: March 23-29
IRON5 0 vs SNEK 0
UR 0 vs SKY 0
GGL 0 vs GU 0
UCO 0 vs TFT 0
RotM 0 vs THUMB 0

Week 8: March 30-April 5
SNEK 0 vs SKY 0
IRON5 0 vs GGL 0
UCO 0 vs UR 0
GU 0 vs THUMB 0
RotM 0 vs TFT 0

Week 9: April 6-12
SNEK 0 vs RotM 0
TFT 0 vs THUMB 0
GU 0 vs UCO 0
GGL 0 vs UR 0
SKY 0 vs IRON5 0

Week 10: April 13-19
THUMB 0 vs SNEK 0
RotM 0 vs UCO 0
GGL 0 vs TFT 0
GU 0 vs SKY 0
IRON5 0 vs UR 0

Quarterfinals: April 20-28
To Be Determined

Semifinals & Finals (LAN): May 4th
To Be Determined