GRLCS homepage

 
Arcade-Skins-Wallpaper.jpg

league STANDINGS

Bilgewater

RotM 7-1
HOG 6-2
FLEX 6-2
G5 6-2
SLDIA 5-3
MAX 5-3
HSG 3-5
GST 1-7
UCO 1-7
AVRM2 0-8

Shadow Isles

8-0 TLM
7-1 UxR
5-3 0AP
4-4 OKLH
4-4 ST6
4-4 GMB
4-4 YJG
2-6 OSU
1-7 RKO
1-7 SNEK

Platinum

5-1 SQD
5-1 OGR
4-2 TNH
4-2 SCHME
3-3 KOB5
2-4 TMB
1-5 ITOWN
0-6 GSM

DIAMOND

6-2 RotM
6-2 IRON5
6-2 UR
5-3 SNEK
5-3 GGL
4-4 THUMB
4-4 TFT
3-5 SKY
0-8 GU
0-8 UCO


match Schedules

BilgewateR

Week 1: Feb. 9-15
FLEX 0 vs G5 2
UCO 0 vs HSG 2
GST 0 vs MAX 2
RotM 2 vs AVRM2 0
SLDIA 1 vs HOG 2

Week 2: Feb. 16-22
FLEX 2 vs GST 1
HSG 0 vs RotM 2
HOG 2 vs G5 0
UCO 0 vs SLDIA 2
MAX 2 vs AVRM2 0

Week 3: Feb. 23-March 1
FLEX 2 vs MAX 1
AVRM2 0 vs UCO 2
G5 2 vs SLDIA 1
HSG 0 vs HOG 2
RotM 2 vs GST 0

Week 4: March 2-8
SLDIA 2 vs FLEX 1
HOG 2 vs AVRM2 0
MAX 0 vs RotM 2
UCO 0 vs GST 2
G5 2 vs HSG 0

Week 5: March 9-15
FLEX 2 vs HSG 1
GST 0 vs G5 2
UCO 0 vs RotM 2
MAX 2 vs HOG 1
SLDIA 2 vs AVRM2 0

Week 6: March 16-22
BYE

Week 7: March 23-29
UCO 1 vs FLEX 2
G5 2 vs MAX 0
HSG 2 vs AVRM2 0
SLDIA 2 vs GST 0
HOG 1 vs RotM 2

Week 8: March 30-April 5
AVRM2 0 vs FLEX 2
MAX 2 vs SLDIA 1
HOG 2 vs UCO 0
G5 0 vs RotM 2
HSG 2 vs GST 0

Week 9: April 6-12
FLEX 2 vs RotM 1
GST 0 vs HOG 2
HSG 0 vs SLDIA 2
AVRM2 0 vs G5 2
UCO 0 vs MAX 2

Week 10: April 13-19
FLEX 0 vs HOG 0
RotM 0 vs SLDIA 0
GST 0 vs AVRM2 0
HSG 0 vs MAX 0
UCO 0 vs G5 0

Quarterfinals: April 20-28
To Be Determined

Semifinals & Finals (LAN): May 4th
To Be Determined

Shadow Isles

Week 1: Feb. 9-15
SNEK 1 vs 0AP 2
ST6 0 vs TLM 2
UxR 2 vs YJG 0
RKO 2 vs OKLH 1
OSU 1 vs GMB 2

Week 2: Feb. 16-22
RKO 1 vs SNEK 2
YJG 2 vs GMB 0
OSU 0 vs TLM 2
OKLH 1 vs 0AP 2
ST6 0 vs UxR 2

Week 3: Feb. 23-March 1
TLM 2 vs SNEK 0
0AP 2 vs YJG 1
RKO 0 vs ST6 2
UxR 2 vs GMB 1
OKLH 2 vs OSU 0

Week 4: March 2-8
SNEK 0 vs YJG 2
TLM 2 vs RKO 0
0AP 2 vs GMB 0
OSU 0 vs ST6 2
UxR 2 vs OKLH 1

Week 5: March 9-15
OKLH 2 vs SNEK 0
OSU 0 vs UxR 2
GMB 2 vs ST6 1
RKO 0 vs 0AP 2
TLM 2 vs YJG 0

Week 6: March 16-22
BYE

Week 7: March 23-29
OSU 2 vs SNEK 0
OKLH 2 vs GMB 0
UxR 2 vs RKO 0
YJG 2 vs ST6 0
0AP 1 vs TLM 2

Week 8: March 30-April 5
SNEK 0 vs ST6 2
UxR 2 vs 0AP 0
TLM 2 vs OKLH 1
OSU 0 vs YJG 2
GMB 2 vs RKO 1

Week 9: April 6-12
GMB 2 vs SNEK 1
RKO 0 vs OSU 2
OKLH 2 vs YJG 1
UxR 1 vs TLM 2
0AP 1 vs ST6 2

Week 10: April 13-19
SNEK 0 vs UxR 0
ST6 0 vs OKLH 0
OSU 0 vs 0AP 0
TLM 0 vs GMB 0
RKO 0 vs YJG 0

Quarterfinals: April 20-28
To Be Determined

Semifinals & Finals (LAN): May 4th
To Be Determined

Platinum

Week 1: Feb. 9-15
OGR 1 vs SQD 2
KOB5 0 vs SCHME 2
TMB 2 vs GSM 1
ITOWN 1 vs TNH 2

Week 2: Feb. 16-22
KOB5 1 vs OGR 2
SQD 2 vs GSM 0
ITOWN 0 vs SCHME 2
TNH 0 vs TMB 2

Week 3: Feb. 23-March 1
BYE

Week 4: March 2-8
TNH 0 vs OGR 2
TMB 0 vs ITOWN 2
GSM 0 vs SCHME 2
KOB5 0 vs SQD 2

Week 5: March 9-15
OGR 2 vs TMB 0
TNH 2 vs SCHME 1
ITOWN 0 vs SQD 2
KOB5 2 vs GSM 0

Week 6: March 16-22
BYE

Week 7: March 23-29
OGR 2 vs ITOWN 0
TNH 2 vs GSM 0
TMB 0 vs KOB5 2
SQD 2 vs SCHME 1

Week 8: March 30-April 5
GSM 1 vs OGR 2
KOB5 2 vs ITOWN 1
TNH 2 vs SQD 1
TMB 0 vs SCHME 2

Week 9: April 6-12
BYE

Week 10: April 13-19
SCHME 0 vs OGR 0
SQD 0 vs TMB 0
TNH 0 vs KOB5 0
GSM 0 vs ITOWN 0

Quarterfinals: April 20-28
BYE

Semifinals & Finals (LAN): May 4th
To Be Determined

Diamond

Week 1: Feb. 9-15
TFT 1 vs SNEK 2
RotM 2 vs GU 0
UR 2 vs THUMB 1
UCO 0 vs IRON5 2
GGL 2 vs SKY 0

Week 2: Feb. 16-22
SNEK 2 vs GU 0
UR 2 vs TFT 1
RotM 2 vs IRON5 0
SKY 2 vs THUMB 1
GGL 2 vs UCO 0

Week 3: Feb. 23-March 1
SNEK 1 vs GGL 2
UCO 0 vs SKY 2
IRON5 2 vs THUMB 0
UR 0 vs RotM 2
GU 1 vs TFT 2

Week 4: March 2-8
SNEK 0 vs UR 2
IRON5 2 vs GU 0
TFT 2 vs SKY 0
GGL 2 vs RotM 1
UCO 0 vs THUMB 2

Week 5: March 9-15
SNEK 2 vs UCO 1
THUMB 2 vs GGL 1
RotM 2 vs SKY 0
IRON5 0 vs TFT 2
UR 2 vs GU 1

Week 6: March 16-22
BYE

Week 7: March 23-29
IRON5 2 vs SNEK 1
UR 0 vs SKY 2
GGL 2 vs GU 0
UCO 0 vs TFT 2
RotM 2 vs THUMB 0

Week 8: March 30-April 5
SNEK 2 vs SKY 0
IRON5 2 vs GGL 1
UCO 0 vs UR 2
GU 0 vs THUMB 2
RotM 2 vs TFT 1

Week 9: April 6-12
SNEK 2 vs RotM 1
TFT 1 vs THUMB 2
GU 0 vs UCO 0
GGL 0 vs UR 2
SKY 0 vs IRON5 2

Week 10: April 13-19
THUMB 0 vs SNEK 0
RotM 0 vs UCO 0
GGL 0 vs TFT 0
GU 0 vs SKY 0
IRON5 0 vs UR 0

Quarterfinals: April 20-28
To Be Determined

Semifinals & Finals (LAN): May 4th
To Be Determined